JAU ŠODIEN RĪTDIENAI
hohes C apvieno vitamīnus ar augļu garšu, padara veselību par iecienītu rutīnas sastāvdaļu, pie tam pievēršot uzmanību ilgtspējai. Katra hohes C glāze nodrošina C vitamīna dienas devu un vienlaikus atbalsta mūsu apņemšanos saudzēt dabas resursus. Uzziniet, kā hohes C palīdz veidot pasauli, kas nodrošinās cienīgu nākotni mūsu mazbērniem un mazmazbērniem.
Lasīt vairāk:
Ilgtspējīgi augļi
Klimata aizsardzība
Mūsu ilgtspējas pasākumi
Mūsu ilgtspējas pasākumi
VĒRTĪGI PRODUKTI LABĀ IEPAKOJUMĀ
Attiecībā uz mūsu sulu, šotu un bezalkoholisko dzērienu kvalitāte nepastāv kompromisi, un tas attiecas arī uz iepakojumu.
Tam ne tikai optimāli jāaizsargā mūsu produkti, bet arī jāsaudzē resursi un vide. Vienalga, vai lietošanai mājās vai ceļā, mēs nodrošinām piemērotu iepakojumu ikvienai vajadzībai. No PET pudelēm līdz kartona iepakojumiem un atkārtoti izmantojamām stikla pudelēm. Neatkarīgi no tā, kādu iepakojuma veidu izvēlēsieties, varat būt droši, ka mēs to izgatavojam pēc iespējas videi draudzīgi.
UNSERE PET-FLASCHEN – DIE ALLROUNDER
PET joprojām ir mūsu patērētāju iecienītākais iepakojuma materiāls attiecībā uz lietošanu, svaru, utilizāciju, kā arī izturību pret plīšanu un savainošanās risku. Un ne mazāk svarīgi ir tas, ka transportējot vieglās pudeles ietaupa CO2, jo vienā kravas automašīnas kravā var transportēt ievērojami vairāk pudeļu, nekā tas būtu stikla pudeļu gadījumā.
CIRKULĀCIJA
Lai taupītu resursus, ir svarīgi domāt cikliski. Mūsu pudeles ir 100procentīgi pārstrādājamas, jo plastmasa, no kuras izgatavotas mūsu pudeles, ir ļoti labi piemērota jaunu pudeļu atkārtotai ražošanai. Turklāt mēs savās pudelēs izmantojam 10 procentus jau pārstrādāta PET, līdz 2025. gadam mēs šo daļu saskaņā ar likumu palielināsim līdz 25 procentiem.
Pārstrādes ceļojums sākas ar tukšu „hohes C“ pudeli. Tā tiek ievietota depozīta automātā un savākta kopā ar citām pudelēm. Tā kā mūsu pudeles ir 100procentīgi pārstrādājamas, tās var pilnībā izmantot atkārtoti. Pēc izmešanas pudeles tiek sašķirotas pēc krāsām, attīrītas, sasmalcinātas un pārstrādātas granulās. No šī granulāta var izgatavot jaunas pudeles, ko var atkal piepildīt.
Svarīgs elements aprites ekonomikā ir mūsu pievienošanās depozīta sistēmai 2021. gada septembrī, jo līdz ar depozīta sistēmu vairāk PET būs pieejams otrreizējai pārstrādei.
VIEGLS SVARS
Lai ietaupītu vēl vairāk plastmasas, pēdējos gados esam samazinājuši mūsu pudeļu svaru kopumā par 20 procentiem, tādējādi gadā patērējot par 1000 tonnām PET mazāk. Šobrīd strādājam pie tā, lai padarītu mūsu PET pudeles vēl vieglākas, proti, vēl par 10 procentiem. Mēs veicam lielu izpētes darbu, jo ar katru gramu mazāk mums vienlaikus jānodrošina lielāka stabilitāte. Nākamreiz uzmanīgi aplūkojiet „hohes C“ pudeli, tā ir kā neliels arhitektūras meistardarbs. Vai redzat rievas un zieda formas dibenu? Tas nodrošina pudelei nepieciešamo stabilitāti.
VĀCIŅŠ, KAS PALIEK KLĀT
No šī brīža mūsu vāciņi ir savienoti ar iepakojumu, tie vairs netiek pazaudēti izmetot un tāpēc tos var atgriezt atpakaļ apritē. Tā pamatā ir jauna ES direktīva, kas stāsies spēkā vasarā.
Direktīva nosaka, ka visu dzērienu ražotāju vienreizlietojamo iepakojumu aizvākojumiem visā Eiropā jābūt stingri piestiprinātiem pie iepakojuma. Mūsuprāt, tas ir lieliski, jo tā vāciņi vairs netiks pazaudēti.
„HOHES C“ VITAMĪNU SEIFS
Tikai daži dzērieni ir tik jutīgi kā sula. Lai neciestu vitamīnu un aromātu aizsardzība, mēs „hohes C“ izmantojam īpašu tehnoloģiju, kas tiek izmantota arī farmācijas nozarē. Mēs pudeles iekšpusē uzklājam īpaši plānu ļoti elastīga un neplīstoša stikla aizsargslāni. Vienkāršiem vārdiem sakot, tā pudelē nevar iekļūt nekas slikts, un labais nevar izkļūt ārā!
Kā tas darbojas ražošanā? Mūsu pudeles tiek piegādātas mūsu rūpnīcās kā mazas sagataves. Īsi pirms sulas iepildīšanas sagataves tiek uzkarsētas un uzpūstas. Pēc tam iekārta ievieto stikla slāni „jaunajās“ PET pudelēs. Vēlākajā pārstrādes procesā barjerslāni var vienkārši atdalīt un izskalot. Mēs izmantojam inovatīvo vitamīnu seifa procesu jau vairāk nekā desmit gadus un joprojām esam vienīgais tāds sulu ražotājs Vācijā.
Sula ir dabīgs produkts, ko iegūst no augļiem un dārzeņiem. Mums ilgtspēja sākas tur, kur aug mūsu izejvielas: ar mūsu lauksaimnieku saudzīgu izturēšanos pret dabu un mūsu cieņpilnu izturēšanos pret viņiem.
Šim nolūkam mēs strādājam visā Eckes-Granini grupā, lai īstenotu „Sustainable Juice Covenant“ noteiktos standartus. Ar to mēs esam apņēmušies ne vēlāk kā līdz 2030. gadam piedāvāt tikai ilgtspējīgas sulas. Tas nozīmē, ka visa piegādes ķēde līdz pat augļu audzēšanai atbilst attiecīgajiem ilgtspējas standartiem, un to var izsekot tā sauktās kvantitatīvās bilances ietvaros.
ILGTSPĒJĪGIE „HOHES C“ APELSĪNI
Mūsu svarīgākais auglis – apelsīns – jau tagad tiek iegūts, ilgtspējīgi audzējot, Brazīlijā. Tas nozīmē, ka visi uzņēmumi, kas mums piegādā apelsīnu sulu, maksā godīgas algas, rūpējas par labiem darba apstākļiem un drošību, izglīto savus darbiniekus, taupa enerģiju, ūdeni un atkritumus un izmanto ķīmiskos augu aizsardzības līdzekļus tikai tur, kur tie ir noteikti nepieciešami. To mēs nodrošinām un pārbaudām, izmantojot mūsu ilgtspējas kritērijus, kas atbilst vismaz „Sustainable Agriculture Initiative Platform “ (SAI) (ilgtspējīgas lauksaimniecības iniciatīvas platformas) „Farm Sustainability Assessment“ (FSA) (saimniecību ilgtspējas novērtējuma) bronzas līmenim.
Kopā ar mūsu piegādātājiem mēs intensīvi strādājam, lai veicinātu ilgtspējīgu audzēšanu, turpinot lauksaimniecības uzņēmumu attīstību, veicot apmācību un auditēšanu, tā nodrošinot to ilgtermiņā. Tādējādi mēs atbalstām dabas resursu aizsardzību audzēšanas reģionos. Turklāt mēs nodrošinām rūpīgu, cieņpilnu un godīgu izturēšanos pret katru, kurš ir iesaistīts mūsu produktu ražošanā. Tā darbojas ilgtspēja!
ZINĀT, NO KURIENES NĀK
Mūsu izejvielu iegādi mēs veicam saskaņā ar izplatīto kvantitatīvās bilances modeli. Piemēram, attiecībā uz mūsu ilgtspējīgajiem apelsīniem tas nozīmē, ka iepirktais daudzums piegādes ķēdē tiek sajaukts ar tradicionāli audzētiem apelsīniem. Tādējādi tiek vienkāršots sarežģītais izsekojamības process.
Mūsu piegādes ķēde ir izsekojama tiktāl, ka ilgtspējīgi iepirktie apjomi arī faktiski tiek audzēti. Tas ļauj pārbaudīt, ka apelsīnu apjoms, kas nāk no ilgtspējīgas lauksaimniecības un tiek iekļauts sistēmā, atbilst arī mūsu pārstrādātajiem daudzumiem. Un tam ir jēga: pateicoties kvantitatīvās bilances modelim, arvien vairāk ražotāju, tostarp arī mazāki, pievienojas ilgtspējīgai audzēšanai, kas dod labumu lielākam skaitam ražotāju un viņu ģimenēm izcelsmes valstīs.
Mums ir svarīgi aizsargāt mūsu klimatu. Tāpēc mēs rīkojamies pamatīgi. Mēs rūpīgi analizējam katru savas ražošanas ķēdes posmu, lai noskaidrotu, cik daudz siltumnīcefekta gāzu mēs saražojam. Mēs veicam dažādus pasākumus, lai samazinātu savu CO2 pēdas nospiedumu un tādējādi sniegtu savu ieguldījumu klimata aizsardzībā. Mēs cieši sadarbojamies ar neatkarīgo „Science Based Targets Initiative“ (SBTi) (zinātnē balstīto mērķu iniciatīvu), lai samazinātu savas emisijas saskaņā ar jaunākajām klimata zinātnes atziņām. Mūsu mērķis ir līdz 2030. gadam samazināt mūsu pašu tiešās siltumnīcefekta gāzu emisijas (1. un 2. tvēruma) par 95 procentiem. Tas nozīmē, ka mēs esam pārgājuši uz atjaunojamo enerģiju savās ražotnēs un vēlamies aprīkot savu autoparku ar klimatam draudzīgām tehnoloģijām. Vienlaikus mēs tiecamies līdz 2030. gadam samazināt netiešās emisijas visā mūsu ražošanas ķēdē (3. tvērums) par 50 procentiem uz litru. Šim nolūkam mēs izmantojam pārstrādājamu iepakojumu, uzlabojam loģistiku un aktīvi atbalstām savus partnerus, lai samazinātu viņu CO2 emisijas.
MŪSU CO2 EMISIJU IEDALĪJUMS
Uzņēmuma CO2 emisijas tiek iedalītas trīs tā sauktajos „tvērumos“. 1. Tvērums aptver visas tiešās emisijas, kas rodas mūsu ražotnēs. Piemēram, no mazuta iekārtām vai mūsu kravas automašīnu dīzeļdegvielas patēriņa. 2. tvērums apraksta visas emisijas, kas saistītas ar iepirkto enerģiju. Tā kā kopš 2017. gada mēs iegūstam elektroenerģiju no atjaunojamiem energoresursiem, šeit mums ir nulle. 3. tvērums veido lielāko daļu, jo tas ietver visas darbības ražošanas ķēdē (no izejvielu audzēšanas līdz izlietoto pudeļu pārstrādei).
CO2-Fußabdruck der Eckes-Granini Deutschland GmbH:
Jahr 2022:
Scope 1 - 8.886 Tonnen
Scope 2 - 0 Tonnen
Scope 3 - 183.595 Tonnen
Jahr 2021:
Scope 1 - 11.000 Tonnen
Scope 2 - 0 Tonnen
Scope 3 - 184.701 Tonnen